0543 643 88 69
0542 760 12 27
Orhangazi Mh. Sht. Astegmen Zafer Oluk Cd. Galericiler Sitesi No:8A

Facebook

Twitter

Instagram

Kamyon, otomobil gibi motor kara taşıtlarının, motoru örten açılır-kapanır şeklindeki kaporta kapak da dâhil olmak üzere taşıtın tüm sac bölümlerine verilen isimdir. Bu açıklama kaporta kelimesinin genel açıklamasıdır. Otomobilleri kullanan sürücüler için ise kaporta, otomobillerimizde en fazla önem ve değer verdiğimiz bölümdür. Sebebi ise biz sürücülerin, araçlarımızın şehirlerde hemen hemen tüm vaktimizi trafikte geçirdiğimiz evlerimizdir. İşte tam da bu sebepten dolayı kaportanın iyi görünmesi Elbistan Oto Ekspertiz firmaları arasında en önemli yere sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Tüm bu sebepler doğrultusunda kaporta ve boya kontrolü oto ekspertiz işleminin olmazsa olmaz işlemidir.
2. El araç satın alırken herkesin ilk bakışta gözüne çarptığı, dikkatlice baktığımız kaporta ve boya bölümünün en uygun ekipmanlarla ve milimlik hesaplarla kontrolünün sağlanması ve raporlanmasına Kaporta ve Boya Kontrolü denir.

Kaporta ve Boya Kontrol İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Oto ekspertiz inceleme amacıyla Kahramanmaraş Oto Ekspertiz firmaları arasında en yetkin kurum olan Elbistan Oto Ekspertiz merkezimize teslim ettiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınması ile birlikte işlemler başlar. İşinde profesyonel ekibimiz tarafından incelemeye alınan aracınızda en küçük milimetrik sapmayı bile tespit edebilen cihazlarımızla taranarak değişen parça ve yeni boya gibi işlemlerin olup olmadığına bakarak detaylıca raporlanarak tarafınıza teslim edilir.

 

Kaporta ve Boya Kontrol testinde ayrı olarak aşağıdaki belirttiğimiz noktalarda, detaylıca inceleme sonrası oto rapora eklenmektedir.
  • Değişen Parçaların Kontrolleri
  • Tüm Gövdenin Kontrolleri
  • Şase Kontrolleri
  • Marşpiyel Kontrolleri
  • Ön ve Arka Panel Kontrolleri
  • Dış ve İç Tavan Kontrolleri

Kaporta ve Boya Kontrol İşlemini Neden Elbistan Oto Ekspertize Yaptırmalıyım?

Ani duraksamalar, trafik yoğunluğu ya da bir anlık dikkatsizlik yüzünden kazalar meydana gelmektedir. Oluşan bu kazalardan sonra en çok hasar gören bölge kaportadır. Bu sebepten dolayı araçlarınızın değişen parçaları ya da yapılan boyama işlemlerinin nedeniyle işinde uzman olan bir ekip ile birlikte kaporta ve boya kontrollerinin yapılması gerekmektedir.
İşte tam olarak bu sebeplerden dolayı Elbistan Oto Ekspertiz olarak alım işlemini yapmak istediğiniz veya satış işlemini gerçekleştirmek istediğiniz aracınızı taraf tutmaksızın değerlendirerek size hizmet vermekteyiz.
WhatsApp WhatsApp'tan Ulaşın