0543 643 88 69
0542 760 12 27
Orhangazi Mh. Sht. Astegmen Zafer Oluk Cd. Galericiler Sitesi No:8A

Facebook

Twitter

Instagram

Fren; otomobilin, otobüsün ve bir makinenin hızını kesmeye veya gerektiği zamanda onu durdurmak için yapılan bir düzenektir. Telaffuz edildiği anlamı dışında ise araç kullanırken bizi hayata ve kullandığımız yola bağlayan en önemli detaylardan biridir. Fren testinizi Elbistan oto ekspertiz ile yapabilir, aracınızın frenlerde bir problem olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

Araç Fren Testi Nedir?

Alımını yapmak istediğiniz ya da satışını gerçekleştirmek isteyeceğiniz aracınızda ilk kontrol edilmesi gerekilen ekspertiz özelliklerin içinde fren testi ilk sıralarda yer almaktadır. İlk sıralarda yer almasının en önemli neden ise 2. El araç alımlarında Türkiye’nin yol şartlarını göz önünde bulundurarak, araçlarda ise tahribatın yüksek olacağı gerçeğidir.

Fren Testi Nasıl Yapılmaktadır?

Fren testi, ekspertiz inceleme amacı doğrultusunda Elbistan Oto Ekspertiz merkezimize getirdiğiniz otomobilinizin öncelik olarak test alanına alınmasıyla başlar. Merkezimizde bulunan profesyonel ustalarımız tarafından otomobiliniz fren test cihazına yerleştirilerek, profesyonel ekibimizin araç koltuğuna geçmesi ile birlikte frenlemeyi sağlayan sistemler kontrol edilir. Yapılan bu fren testi sayesinde balata, lastikler ve disklerdeki oluşan arızalar, fren tutuşu ve el frenini sağa sola sapma gibi tüm risk yaratan durumların testi yapılır ve raporlanarak oto rapora eklenerek sizlere teslim edilir.

Neden Fren Testini Elbistan Oto Ekspertize Yaptırmalıyım?

Herkesin bildiği gibi otomobilimizi yolda kullanırken hızımızı daha aza indirmemiz ve gerektiği zamanda durmamızı sağlayan sisteme fren sistemi denmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte birden fazla fren sistemleri olmasına rağmen şuan en yaygın olan sistem hidrolik fren sistemidir. Güvenli bir şekilde seyahat edebilmek için frenlerimizin birçok yol şartlarında doğru zamanda durabilme özelliğine sahip bir sistemi olmalıdır. Artık günümüzde maalesef ki birçok trafik kazalarının en temek nedeni işlevini yerine getiremeyen, tutmayan frenlerden kaynaklıdır. Bu riskin en kolay çözümü ise araç alırken ekspertiz merkezinde fren testi yaptırarak aracımızın güvenliğini ölçtürmek ve hayatlarımızı riske atmamamızdır.
İşte tam olarak bu sebepten dolayı Kahramanmaraş ‘ta Elbistan Oto Ekspertiz olarak alım işlemini yapmak istediğiniz veya satış işlemlerini gerçekleştireceğiniz aracınızı taraf tutmaksızın sadece araç güvenliğini ve sürüş keyfinizi sonuna kadar yaşamanız için tüm kurallara uygun bir şekilde fren testinizi yapmaktayız. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.
WhatsApp WhatsApp'tan Ulaşın